Gydymas TENS (elektrostimuliacija)

Plačiai žinomi lėtinio skausmo gydymo būdai naudojant vaistus, fizinę terapiją ir galbūt chirurgiją. Kitas populiarumą pelnęs variantas yra transkutaninė elektrinė nervų stimuliacija arba TENS.

„TENS“ yra dažnai mažas, delne telpantis įrenginys. Jis yra prijungtas prie elektrodų, kurie uždedami ant jūsų odos, kad būtų užtikrintas žemos įtampos elektros krūvis. Elektriniai impulsai stimuliuoja nervines skaidulas toje vietoje, kur skauda, ​​ir sumažina skausmo signalus jūsų smegenims. Dėl elektros krūvio jūsų kūnas gali “išlaisvinti” natūralius hormonus, kurie taip pat sumažina skausmo lygį.

TENS procedūras galite atlikti su buitiniais įrenginiais, kuriuos naudojate namuose, arba iš profesionalaus prietaiso, esančio gydytojo ar kineziterapeuto kabinete. www.sopo.lt siūlo visų tipų TENS (elektrostimuliacijos) įrenginius nuo asmeninio naudojimo iki profesionalių, skirtų gydytojams bei reabilitacijos specialistams.

Paprastai TENS iš pradžių gali palengvinti skausmą daugeliui jį išbandžiusių žmonių. Tačiau po kelių mėnesių vartojimo jis tampa nebe toks efektyvus, kadangi žmogaus kūnas įpranta prie elektrostimuliacijos, tačiau per minėtą laikotarpį dažnai yra pašalinamas skausmo šaltinis. Tuo atveju, jei yra chroninės, lėtinės ligos arba kitos rimtos medicininės indikacijos, būtina jus prižiūrinčio gydytojo konsultacija.

Kokiam skausmui gydyti naudojama elektrostimuliacija arba TENS?

TENS prietaisai yra galimai efektyvūs gydant lengvą ar vidutinio stiprumo skausmą, atlikus kelių rūšių operacijas, įskaitant krūtinės chirurgijos, histerektomijos ir kitas ginekologines operacijas, ortopedines ir pilvo operacijas. TENS gali palengvinti artrito skausmą. Rezultatai yra įvairūs, kiek jis veiksmingas reumatoidiniam artritui gydyti. TENS gali palengvinti skausmą, atsirandantį dėl diabetinio nervo pažeidimo, dažniausiai delnų ir kojų. Kai kurie nugaros smegenų pažeidimo skausmo tyrimai parodė, kad mažėja šio tipo skausmas, kurį sunku gydyti. Kai kurie tyrimai parodo, kad TENS galimai palengvina skausmingą menstruacinį mėšlungį ir nugaros skausmus, susijusius su mėnesinių ciklu. Tyrimais taip pat nustatyta, kad TENS yra bent jau toks pat efektyvus kaip ir kiti vaistai nuo skausmo.

Yra keli skirtingi TENS elektros srovės tiekimo būdai. Mažesnio intensyvumo TENS gali būti mažiau veiksmingas malšinant skausmą nei didesnio intensyvumo TENS. Kai kurie ekspertai rekomenduoja, kad TENS būtų skiriamas stiprus, tačiau vis tiek patogus, intensyvumas - didžiausias intensyvumas, kuris nesukelia skausmo.

Paprastai elektrostimuliacija laikoma saugia ir turi mažiau šalutinių poveikių nei kai kurie kiti skausmo malšinimo būdai. Gauta pranešimų, kad netinkamai naudojant TENS įrenginį, žmonės gali lengvai nudegti. Taigi jūs turėtumėte išmokti naudoti TENS įrenginį prižiūrint patyrusiam gydytojui ar kineziterapeutui.

TENS negali naudoti nėščios moterys (nes tai gali sukelti priešlaikinį gimdymą) ir bet kokie asmenys, turintys širdies stimuliatorių ar kitą implantuotą širdies ritmo prietaisą.

Jei jūsų oda sudirgusi, jaučiate tirpimą ar prastai jaučiatės elektrostimuliacijos prietaiso naudoti nerekomenduojama.

Šaltinis www.webmb.com