Akupresūrinis masažas pagal Feng Shui

Kas yra akupresūra ir kaip ji veikia

Akupresūrinis (taškinis) masažas, buvo praktikuojamas dar senovės kinų medicinoje,o šiai masažo technikai yra daugiau nei 2000 metų. Akupresūrinis masažas plačiai taikomas ir šių dienų praktikoje gydant pačias įvairiausias ligas.

Esminis taškinio masažo metodas, grindžiamas biologinių taškų, esančių visame žmogaus kūne, stimuliacija. Shiatsu masažas atliekamas skirtingu paspaudimų intensyvumu, naudojant pirštus, adatėles ar kitas priemones.

Kūno taškų stimuliacija padeda atpalaiduoti ne tik įsitempusius kūno raumenis, bet ir teigiamai veikia žmogaus gyvybinę Či energiją, kuri sveiko žmogaus organizme turėtų nevaržomai tekėti vadinamaisiais meridianais - natūraliais žmogaus gyvybinės energijos kanalais. Kai šie kanalai užspaudžiami, Či energijos srautas sustoja ir gali pradėti varginti įvairūs skausmai ir negalavimai.

Kokie yra pagrindiniai akupresūriniai kūno taškai

Vien pėdose žmogus turi aibę taškų, kuriuos stimuliuojant galima pagerinti ne tik kojų kraujotaką, bet ir daugelio vidaus organų darbą. Stimuliuojant biologinius taškus, esančius nugaroje, pavyks atpalaiduoti raumenis, o jėgų ženkliai padaugės, kadangi išlaisvinsite energiją ties stuburu. Žmogaus stuburas yra tarsi kamienas, kuris atsakingas už stabilumą ir pusiausvyrą gyvenime.

Fen Chi

Fen Chi arba GB20 taško stimuliacija rekomenduojamas sergantiems migrena ir tiems, kurie skundžiasi galvos skausmais. Taip pat šio taško masažavimas taikomas esant prastam regėjimui, nuovargiui, tinka dažnai sergantiems peršalimo ir virusinėmis ligomis. Šis taškas apčiuopiamas už ausies, kur kaklo raumenys jungiasi su kaukole.

Jian Jing

Šis taškas gerai žinomas kaip GB 21 ir juntamas nykščiu ir viduriniuoju pirštu užčiuopus tašką pečiuose. Šio taško stimuliavimas dažniausiai naudojamas patiriant stresą, esant galvos, kaklo, veido, dantų skausmui. Nerekomenduojamas besilaukiančioms moterims.

Chong

Chong arba LV3 taškas yra viršutinėje pėdos dalyje, tarp nykščio ir didžiojo piršo. Šio taško stimuliavimas padeda įveikti stresą, nerimą, nemigą. Taško stimuliavimas taip pat gali būti naudingas turintiems aukštą kraujospūdį ar tiems, kurie skundžiasi galūnių skausmu.

San Yin Jiano

San Yin Jiao taškas stimuliuojamas siekiant pagydyti urologinius susirgimus ir dubens sutrikimus. Be to, šis taškas stimuliuojamas norint sumažinti nuovargį ir siekiant įveikti nemigą. Nėštumo metu šio taško stimuliacijos reikėtų vengti.

Li4

Pagal Feng Shui, LI 4 taškas, esantis storosios žarnos srityje, padeda įveikti stresą ir yra naudingas norint sumažinti kaklo, veido, dantų skausmą. Šio taško negalima stimuliuoti besilaukiančioms moterims, nes gali sukelti priešlaikinį gimdymą.

Zu San Li

Zu San Li, tai taškas esantis skrandžio srityje. Zu San Li taško stimuliacija gali būti naudinga esant nuovargiui ar sergant depresija. Taip pat gali palengvinti kelio skausmus ir nemalonius virškinamojo trakto pojūčius. Šio taško stimuliavimas yra ypač paplitęs Azijoje.

Taškinis masažas technologijų pasaulyje

Visai nebūtina keliauti į Azijos šalis, jog pasimėgautumėte profesionaliu shiatsu masažu. Komfortišką akupresūrinį masažą galite turėti tiesiog namuose. Specializuotos parduotuvės gali Jums pasiūlyti itin aukštos kokybės akupresūrinių ir saugių vartoti masažuoklių. Šiuo metu ypač daug populiarumo sulaukia aplikatoriai (spygliuoti kilimėliai), skirti suaktyvinti skirtingus taškus, esančius skirtingose kūno zonose. Priklausomai nuo poreikio, galite rinktis aukščiausios kokybės taškinio masažo gaminius, stimuliuojančius nugarą, dubens organus, juosmenį, kaklą, rankas ar kojas.

Siekiant efektyvaus shiatsu masažo poveikio ir nenorint pakenkti savo sveikatai, biologiškai aktyvių kūno taškų nerekomenduojama spaudyti patiems, o jeigu nutarsite užsiimti šia praktika patys, vertėtų išsamiau pastudijuoti šios tūkstančių metų masažo technikos subtilybes.