Aromaterapija: kas tai ir kaip tai veikia?
Pasauliui vis modernėjant ir žengiant koja kojon su technologijomis, grožio ir sveikatos rinkoje imta pastebėti nauja tendencija: atsigręžimas į senuosius sveikatingumo metodus. Vienas jų – aromaterapija arbaeterinių aliejų terapija.
Taigi, kas ta aromaterapija? Nuo a iki ž atsakymus turbūt pateikti galėtų jau senovės civilizacijų gyventojai: kvapų terapijos užuomazgos atrandamos jau keli tūkstančiai metų iki mūsų eros gyvavimo pradžios. Primityvūs eterinių aliejų distiliavimo indai atrasti Indo sl...
Aromaterapija: kas tai ir kaip tai veikia?
Pasauliui vis modernėjant ir žengiant koja kojon su technologijomis, grožio ir sveikatos rinkoje imta pastebėti nauja tendencija: atsigręžimas į senuosius sveikatingumo metodus. Vienas jų – aromaterapija arbaeterinių aliejų terapija.
Taigi, kas ta aromaterapija? Nuo a iki ž atsakymus turbūt pateikti galėtų jau senovės civilizacijų gyventojai: kvapų terapijos užuomazgos atrandamos jau keli tūkstančiai metų iki mūsų eros gyvavimo pradžios. Primityvūs eterinių aliejų distiliavimo indai atrasti Indo slėnyje, kurie galimai buvo naudojami 3 tūkst. m. prieš mūsų erą.
Šiais laikais eteriniai aliejai naudojami pagerinti tiek fizinę, tiek emocinę sveikatą. Naujoji aromaterapija yra taikoma palengvinti stresui, nerimui, slogiai nuotaikai. Kalendrų sėklų, bergamočių ar levandų eteriniai aliejui – miegui ir nusiraminimui taikoma priemonė. Tinkamai parinkti aliejai ar jų mišiniai gali palengvinti peršalimo simptomus: arbatmedžio arba pipirmėtės eteriniai aliejai – nuo slogos, kiparisų arba eukalipto aliejai – nuo kosulio. Aromaterapiniai aliejai dažnai naudojami vasaros sezonu: citronelų eteriniai aliejai – nuo uodų, pelargonijų aliejai – nuo erkių.
Kaip naudoti eterinį aliejų? Eterinis aliejus turėtų būti naudojamas saikingai. Natūralūs eteriniai aliejai neturėtų būti tepami tiesiogiai ant odos: juos geriau skiesti su augaliniais migdolų, avokadų ar tiesiog alyvuogių aliejais. Eteriniai aliejai namams taip pat gali būti naudojami su specialiais difuzoriais, kurie jų aromatą paskleis po visą patalpą. Aliejai taip pat gali būti naudojami ir žvakių gamybai: eteriniai liejai žvakėms suteiks malonų kvapą, kuris atsiskleis žvakių deginimo metu.
Aromaterapiniai aliejai dažnai naudojami ir grožio procedūroms. Moterų ypač mėgstami yra eteriniai aliejai plaukams. Rozmarinų aliejus padeda nuo slinkimo, levandų eterinis aliejus dažnai naudojamas kaip sudėtinė dalis drėkinančios plaukų kaukėms. Žvilgesio plaukams suteiks citrusų eteriniai aliejai.
Kur pirkti eterinius aliejus? Eteriniai aliejai internetu gali būti įsigyjami žymiai paprasčiau, pavyzdžiui, parduotuvėje sopo.lt. Čia eteriniai aliejai pigiau ir greičiau jus pasieks vos kelių mygtukų paspaudimu.TIK Vilniaus mieste ir TIK atlikus mokėjimą iki 15 val.